Salça Dolum Makinası

İnsan gücünün yerini makinelerin almasıyla farklı boyutlara sahip ürün seçenekleri hizmete sunulmuştur. Ülkemizde kendi çiftçilerimizin hazırladıkları salçaların dolumu taleplere göre farklı boyutlarda ve farklı ebatlarda hızlı bir şekilde yapılır. Böylece ülke ekonomisine de büyük katkı sağlanmaktadır.

Hijyenik bir şekilde işlenerek kulp salça dolum makinaları ile hızlı bir şekilde dolumu yapılmaktadır. Salça dolum makineleri farklı markaların işleyişleri ve yoğunluk kıvamlarına göre hazırlanır ve zamandan tasarruf edilerek sağlıklı bir şekilde kullanıma hazır hale getirilir. Tek bir doldurma makinesi ile farklı besin ve gıda maddelerinin şişe veya kavanozlara doldurma işlemleri yapılır. Ancak burada tam ve yarı otomatik dolum makinelerinin belli aşamalarında elbette insana gücüne ihtiyaç duyulacağı bilinmelidir.

Kulp salça doldurma makinası sadece salça için kullanılmaktadır. Diğer doldurma işletmelerindeki gibi başka gıdaların doldurma işlemleri yapılmaz. Belirlenen her doldurma işleminden sonra temizleme işlemleri yapılmalıdır. Hijyene ve sağlık koşullarına dikkat edilerek dolumlar yapılmalıdır. Makinaların öncelikle kolay temizlenir olmasına ve makinada oluşan bakterilerin doldurma sırasında gıda ürününe temas etmemesine özellikle dikkat edilir. Makine parçaları anti bakteriyel özelliğine sahip parçalardan oluşmaktadır. Salça doldurma sırasında ürünlerin fire oranını düşürülerek hassas dozajlama tekniğine uygun olarak geliştirilmiş makinalardır. Böylece işletmeler kar oranını büyük oranda arttırmaktadır. Seri üretimde binlerce ya da milyonlarca ürün kısa sürede beklenen performans elde edilerek kısa sürede doldurulmaktadır. Düşünüldüğünde dolum sırasında yere düşen bir damla salça gün sonunda çok büyük kayıplara sebep olacaktır.

Kulp salça dolum makinası %100 yerli bir üretim doldurma makinasıdır. Dolum makinaları tasarımdan, üretimine kadar tüm aşamaları yürüterek kontrol edilerek küçük ve büyük işletmelerin hizmetine hazır hale getirilmektedir. Garantili bir üretim olan dolum makinaları fabrikasyon hatası da göz önünde bulundurularak 1 yıl garanti vermektedir.

Kulp Salça Doldurma Makinası Teknik Özellikleri

Salça doldurma makinalarının teknik özellikleri müşteri memnuniyeti kazanılarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Yapılan gıdaların özelliklerine göre doldurma makinaları özellikleri;

 

 • Dolumu yapılacak olan tüm yüzeyler paslanmaz çelikten üretilmiştir. Diğer yüzeyler ise muhafazalı saclar, paslanmaz çelik ve alüminyumdur.
 • Yağsız sistem ekipmanları mevcuttur.
 • Dokunmatik ekran sayesinde kontrol paneli üzerindeki dolum ve kapakların kapatılma sistemi kontrol edilir. Tek şase üzerinden dolum ve kapak kapatma imkânı sağlar. Böylece yer avantajı sağlanır.
 • Vanaların ve nozulların tüm parçaları, makinaların temizlenmesi sırasında kolay ve pratik bir biçimde sökülmesi için parçalar üç kelepçe sistemi ile bağlanacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Gramaj ayarındaki çevirme kolu ile numaratör kolay bir şekilde ayarlanır, kayıt altına alınır.
 • Dolum sırasında damlamayı önlemek için bir sisteme sahiptir. Bunun için değiştirilebilir özelliğe sahip dolum nozulları bulunur.
 • Elektronik ve pnörmatik bir çalışma sistemi vardır. Hava basıncı 6 bar olarak çalışır.
 • Dolumlar farklı boyutlardaki ambalajlanır. Bunun için ayarlanabilir bir yan tutuculu konveyör bulunur.
 • Dünya ihracatı olması nedeniyle farklı dillerde kullanıma sahip dokunmatik ekran mevcuttur.
 • Üç fazlı elektrik bağlantısı vardır. (380v/50-60 Hz)
 • İsteğe bağlı C.I.P. uygun temizlik sistemine sahiptir.
 • Yine isteğe bağlı çift cidarlı huni ve huni içi karıştırıcı sistemi bulunur.
 • Hava tüketimindeki dakikada maksimum hacim ve maksimum hız olarak 800 lt’dir.

 

Kulp saçla doldurma makinaları 10-100 ml arasındaki tüm ürünlerin dolum işlerini yapmaktadır. Profesyonel olarak üretilmiş olan dolum makinası özellikle daha hijyenik, hassas ve hızlı bir dolum işlemi gerçekleştirir. Makinaların parçaları hızlı ve kolay bir şekilde demonte ve monte edilir. Bu özelliği sayesinde makinanın temizlik ve bakım işlemleri daha pratik bir şekilde yapılır.

Aralıklı hassas dozajlama sistemine sahip olması nedeniyle birçok dolumda eğer herhangi bir değişiklik yapılmadı ise her zaman aynı ölçüde çalışır. Endüstriyel salça dolum makinasında acil durum butonu mutlaka bulunur. Bu sayede acil bir durumda makine anında durdurulmaktadır. 6331 sayılı iş güvenliğine uygun olarak tasarlanmış ve onaylanmıştır. Makine paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ancak makine gövdesinde oluşabilecek her türlü elektriksel tehlikeye karşı topraklama sayesinde koruma altına alınmıştır.