Krem Dolum Makinası

Dolum makinaları günümüzde yaygın olarak kullanılır. İstenilen gramaj ve kapasitedeki yoğun kıvamlı sıvıların ambalajlara doldurulması işlevini gerçekleştirir. Makinelerin hayatımızı kolaylaştırması sayesinde işgücünü avantaja çevirir. Farklı çeşitleri, kapasiteleri ve teknolojik özellikleri ile birçok dolum makinesi bulunmaktadır. Özellikle son zamanlardaki üretim kapasitesi ve uluslararası hacmin artması üreticileri ağır sanayinin hızlı ve seri üretim makinalarının olanaklarına yöneltmiş ve bu ürünleri daha fazla tüketiciye ulaştırma kapasitesini arttırmıştır. Aynı zamanda diğer makineler gibi krem dolum makinası da birçok krem skalasına göre sıralanmıştır. Böylece günümüz sanayilerinde yerini almayı başarmıştır. Kulp dolum makinelerinin de farklı ihtiyaçlara ve üretim seçeneklerine göre dizayn edilmiş pek çok dolum makineleri mevcut bulunmaktadır.

Krem Dolum Makinası Özellikleri

Dolum makineleri gaz basıncını mekanik harekete çeviren bir sistem ile çalışır. Dolum yapacağı seviyeye göre ürünü 80 litrelik huniden alır. Belirlenen gramaj makine üzerinde bulunan çevirme kolu ve numaratör ile ayarlanır. Makineler son teknoloji üretimi olup özellikle hijyen konusunda titizlikle dizayn edilmiştir. Makinede kullanılan malzemelerin temizliği çok kolaydır ve alet kullanımına gerek kalmadan kolayca sökülebilir. Ürünün çeşidine göre sıvı, kıvamlı veya pürüzlü değiştirilebilir dolum nozulları vardır. Kulp Dolum Makinelerinin birçok farklı kapasiteye sahip dolum makinaları mevcuttur.

Krem Dolum Makinası Fiyatları

Krem dolum makinası fiyatları piyasasında teknolojisi ve özelliklerine göre çift nozullu ya da tek nozullu, mekanik kollu, otomatik ve yarı otomatik olarak ortalama birçok bütçeye uygun olarak fiyat farklılığı göstermektedir. İşletmenin büyüklüğüne ve ürettiği ürün kapasitesine göre kullanacağı makine farklı olacağı için ürün fiyatında da ona göre farklılıklar oluşacaktır.

Krem Dolum Makinası Çeşitleri

Krem dolum makinaları, çeşitleri farklı özelliklerde ve tekniklerde olan krem dolum makinalarının aynı zamanda farklı kullanım alanları olduğu unutulmamalıdır.

  • Sıvı Dolum Makinası; Yarı otomatik ve tek nozullu özelliklere sahip olan sıvı dolum makinesi çalışma şekli ise pedallı ya da otomatik özellikler doğrultusundadır. Aynı zamanda gerek düşük gerekse yüksek ölçekte kıvamlı akışkan olmayan ürünleri doldurma özelliğine sahiptir. Tam otomatik olmayan özelliğe sahip yoğun sıvı dolum makinesi, yoğun kremsi özelliğe sahip ürünlerin dolum işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilir özellik taşır.
  • Yoğun Sıvı Dolum Makinesi; Yarı otomatik ya da çift nozullu yoğun sıvı dolum makinesi olarak karşımıza çıkan bu krem makinesi ise 20 ml- 300 ml arasındaki düşük ve orta viskozitedeki tüm ürünleri doldurabilir. Aynı zamanda piston yüzeyi pürüzsüz olduğundan piston keçeleri emsallerine kıyasla daha uzun ömürlü olmasını sağlar ve diğer ürünlere göre farklı bir avantaj sağlamaktadır.
  • Sanayide kullanılan yoğun dolum makinesi 200 ml’den 1500 ml’ye kadar bütün düşük orta ve yüksek ölçekli viskozite özelliği bulunan ürünlerin doldurulmasını sağlar. Eski tip sıvı doldurma yöntemlerine karşın daha az işçilik gerektiren profesyonel bir çalışma ortamı oluşturma özelliğine sahip olmasıyla bilinen bu makine minimum şaşma oranına zemin hazırlar. Otomatik ve manüel gibi çok fonsiyonel özelliklere sahiptir. Ayrıca şasesinde yer alan topraklama özelliğiyle makinanın gövdesini her türlü elektriksel tehlikelere karşı korur.
  • Endüstriyel Yoğun Sıvı Dolum Makinası; 50- 500 ml arasındaki tüm düşük, orta ve yüksek viskozitedeki ürünleri doldurabilir. Diğer ürünlerin genel özelliklerine sahip olmakla birlikte damlamayı önleyici nozul sistemine sahiptir.

 

Kulp dolum makinaları da bu özelliklere sahip son teknoloji ürünleriyle karşımıza çıkmaktadır. İhtiyacınıza uygun, her çeşit dolum makinelerine sahip olmak için KULP Dolum Makinelerine ulaşabilirsiniz.