KULP; 1984 yilinda sektörün dolum makinelerine olan ihtiyacini fark eden Cüneyt DOGRUSÖZ tarafindan Istanbul’da kuruldu.

 

Kuruldugu ilk yillarda farkli sektörlere yönelik çesitli dolum makinalari, vakumlu mikserler ve karistirici gibi ürün imalati içeren makinalar ile toz pudra dolum makinalari gibi çok çesitli makinalar üreterek sektöre hizmet veren firma, degisen ve gelisen dünya kosullari çerçevesinde, zaman içinde kurumsallasarak, dolum, kapak dizme, kapak kapama ve etiketleme makinalarindan  ve transfer pompalarindan olusan ambalaj makinalari imalatinda faaliyet göstermektedir.

 

Bugün 1000 m2 çalisma alani ve 50’ye yakin uzman kadrosu ile gida, süt, kozmetik, kimya, boya, ilaç ve pastacilik sektörleri için ambalaj makinalari imal eden KULP, 1997 yilinda Hollanda ile baslayan makina ihracatina 6 kitaya yayilarak devam etmektedir. Almanya, Belçika, Yunanistan, Avusturya, Italya, Ukrayna, Ingiltere, Amerika ve Kolombiya’daki yetkili satis temsilcilikleri ile de yurt disi satis ve pazarlama faaliyetlerini her geçen gün arttirmaktadir.
Her türlü yedek parça temininde zengin stoklari araciligiyla kisa sürede hizmet veren firma, satis sonrasi süreçte de müsterilerinin ihtiyaçlarini karsilamaya yönelik çözümler sunmakta ve sürekli gelismek için AR-GE faaliyetlerini her geçen gün daha da güçlendirmektedir.

 

Özel olarak tasarlanan ve üretimi yapilan uzun ömürlü ambalaj makinalarini  profesyonel satis sonrasi hizmetleriyle birlikte rekabetçi fiyatlar ile müsterilerine sunan KULP, bugün yurt içinde ve yurt disinda 1500’e yakin çalisan makinasi  ile bu alanda elde ettigi konumu daha sonraki nesillere tasima arzusuyla öncü olmaya devam ederek, kaliteden ödün vermeden her geçen gün sektörün gelisimine katkida bulunmaktadir.